The Lab

V The Lab se ocitáte v laboratoři, kde máte možnost se teleportovat do jedné z 8 různě tematicky zaměřených miniher. Cílem těchto miniher, aby ste si vyzkoušli možnosti virtuální reality zjistili co by vás bavilo. My vám následně můžeme pomoct s výběrem plnohodnotné hry stejně tématicky zaměřené jako jedna z těchto miniher.

Minihry nabízené v The Lab jsou:

Střelba z praku

Střelba praku je zde pojmuta jako Angry Birds ve 3D, kde střílíte různé typy střel na bendy ve skladišti. Tématicky je střelba z praku zasazena do vesmírů hry Portal a užijete si několik vtipných hlášek. Úplným nováčkům může chvilku trvat než přijdou na to, jak mají správně zamířit. Ale po pár pokusech se vám to už povede a užijete si spoustu zábavy.

Lukostřelba

Narozdíl od jiných miniher tato minihra není nijak spojená s žádnou z her od Valve. Jejím hlavním cílem je ukázat možnosti pohybových ovladačů od HTC Vive, což se jí povedlo na jedničku. Při používání těchto ovladačů si připadáte jako kdybyste drželi opravdový luk.

V této minihře se ocitáte na hradbách hradu a máte ho ubránit před vlnami nepřátel. K obraně hradu máte dispozici luk s nekončenou zásobou šípou, louč kterou můžete šípy zapálit, sudy které vybouchnou když je trefíte a kotle s vařícím olejem. Pokud jste nikdy nestříleli z luku, tak vám to chvilku bude trvat naučit, ale potom se určitě dostanete do těžších kol a třeba i překonáte nejvyšší score co u nás máme.

 

Oprava robota

Témetaicky je insipirována opět hrou Portal. Vaším úkolem v této minihře je opravit rozbitého robota za pomoci hlasové asistence umělé inteligence. Když jsem to zkoušel já, tak se mi oprava nepovedla v časovém limitu, protože na mě můj hlasový asistenr vyhcrlil řadu instrukcí a já je nestíhal plnit. Pokud se to někomu z vás povede na první pokus, tak získáte naše speciální ocenění „první člověk co u nás opravil robota“ a to je titul co by jste si neměli nechat ujít.

 

Xortex

Pro ty se vyznají v počítačových hrách bych tuto minihru přirovnal k Tyrianu, ale ve 3D. A pro ty se nevyznají v počítačových hrách , tak v této minihře budete pomocí jednoho z pohybových ovladačý ovládát vesmírnou loď a s ní uhýbat před střelami nepřátelských lodí a opětovat jim palbu.

 

Pohlednice

Jedná se o zážitkovou minihru, kde máte na výběr ze tří realisticky zpracovaných lokacích. Cílem této minihry je nám ukázat, že by se virtuální realita dala v budoucnosti používat místo reálné návštěvy konkrétního místa. Na výběr máte ze čtyř lokací Vesper Peak (hora v USA), Benátky (známé město v Itálii), Raufarholshellir (lávová jeskyně na Islandu), Snæfellsjökull (národní park na Islandu). Pro děti je v těchto minihrách připraven robotický pes, kterého si můžou pohladit nebo mu házet klacek, který jim přinese nazpátek.

Tajemný obchod

Jak již název napovídá tato minihra je zaměřena na tajemný obchod, kde máte možnost prozkoumat předměty ze hry Dota 2. Kromě koukání na tyto předměty máte i možnost interkace s nimi. Jeden z předmětů vás může například zmenšit do miniaturní velikosti. Více o tajemném obchodě neprozradím, aby bylo udrženo jeho tajemství.

 

Poznávání lidského těla

V této minihře nám vývojařské studio Valve ukazuje že se virtuální realita dá použít i ke vzdělávacím účelům. K prohlídce budete mít 3D lidské tělo, které bylo vytvořeno podle skutečných CT snímků.

 

Sluneční soustava

Druhou vzdělávací minihrou je naše sluneční soutava. Kromě ukázky všech planet naší Sluneční soustavy vytvořených v poměru ke skutečným rozměrům, zde můžete i tyto planety přemísťovat nebo s nimi žonglovat. Jediným s čím nemůžete pohnout je naše Slunce.